Eriza >> Hizmetlerimiz >> Kurumsal Hizmetler >> Network(Ağ)Kurulum Hizmetleri
LAN-Local Area Network
WAN-Wide Area Network
Wireless Networks
Uzaktan Erişim Çözümleri
>> Network Sunucu Hizmetleri
Network Yönetim ve İzleme
Network Optimizing
Yapılsal Kablolama Çözümleri
Sistem Odası Kurulumu
System Health Check
 
Network Sunucu Hizmetleri

  Kurumların ağ, sunucu altyapılarıyla kullanılan servislerin ihtiyaca yönelik en verimli şekilde çalışabilmesi için gerekli uygulamaların titizikle seçilmesi ve uygulanması gerekmektedir.

  Böylelikle anlaşılabilir sunucu altyapılarının oluşması sağlanmış olur. Bu da artan iş yoğundan kaynaklanan sunucu yönetim maliyetlerinin artmamasına olanak sağlar.
Ayrıca, gereksiz sistem yada ağ hataları en az düzeye indirgenerek iş akışının en iyi düzeyde devam etmesini sağlamaktadır.

DNS Sunucu Kurulumu

  DNS (Domain Name System) host isimlerini IP adresine çevirmeye yarayan dağıtık yapıdaki veri tabanıdır. Böylece hatırlanması zor olan IP adresleri yerine daha kolay olan host isimleri kullanılabilir. DNS sunucusu kurduğumuz müşterilerimiz ağlarındaki bilgisayarları düz bir liste olarak değil, hiyerarşik ve mantıksal bir liste olarak tutar ve böylece daha anlaşılır bir yapı oluştururlar.

 

Ağ Loglama Çözümleri

  Yeni yasa ve düzenlemelere göre firmalar kendi iç ağlarında dağıtılan ip adres bilgilerini, kullanıma başladığı tarih ve saat bilgilerini ve bu ip adreslerini kullanan bilgisayarların MAC adres bilgilerini kayıt altına almak zorundadırlar. Bu düzenlemeye göre bütün ağ trafiğini istediğiniz gibi analiz etmenizi sağlayan çözümleri hizmetinize sunuyoruz.


5651 Nedir?

 

Ağ Loglama Çözümleriyle ilgili bilmeniz gereken önemli bilgiler;


>> 5651 Sayılı Kanun


>> 5651 Sayılı Kanun ve Log Çözümlerimiz